еМагазин
Image default
Бизнис

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Студеничани за набавка на масло за горење и дизел вреден 69.000 евра

Општина Студеничани по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење за потребите на основните училишта во општината и дизел гориво за потребите на општината склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.259.505 денари или околу 69.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 174.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 1,1 милион евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата во Кавадарци за набавка на масло за горење вреден 180.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕДС го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на струја вреден 116.000 евра

Никола Осило

Просечната нето плата во декември лани, 25.784 денари

Редакција

УНИ Банка ја зголеми добивката

Никола Осило