еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец“ – Кичево за набавка на горива вреден 143.000 евра

ЈП „Комуналец“ – Кичево по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 8.850.000 денари или околу 143.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Гостивар за набавка на нафта за греење вреден 440.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои граѓани ќе се спасат од високите давачки за извршителите

Редакција

Распишан оглас за вработување на 24 лица во Дирекцијата за ТИРЗ

Никола Осило

Најцрниот ден: За 24 часа во Италија починаа 969 лица

Редакција