еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Улици и патишта“ за набавка на горива вреден 479.000 евра

ЈП „Улици и Патишта“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на течни горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 29.500.000 денари или околу 479.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на прилепски „Комуналец“ за набавка на горива вреден 152.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Патувањето во Грција со кола „ѓавол ипол“: Драстично поскапување на патарините

Редакција

Горивата поевтинуваат од 1,5 до 3,5 денари

Редакција

МШЗВ: Земјоделците да не манипулираат со цената на пченицата

Редакција