еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на прилепски „Комуналец“ за набавка на горива вреден 152.000 евра

Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ – Прилеп по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на дизел гориво, бензин и плин склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.381.000 денари или околу 152.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Гостивар за набавка на нафта за греење вреден 440.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 1,1 милион евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вонредно обраќање на Иванов: Не се разговарало за воена состојба, прашање е кој сакал да го злоупотреби Кабинетот на претседателот

Никола Осило

„А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во „тесна трка“ на пазарот на мобилна телефонија

Редакција

(Фото) Закачалка на добрината во Василево: Ако имаш донеси, ако немаш земи си

Редакција