еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

ЈЗУ Општа болница Струмица по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство-1 (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.947.599 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на масло за греење вреден 4,7 милиони денари

„Пуцко петрол“ и „Супертрејд“ го добија тендерот на М-НАВ за набавка на горива

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори во април или мај

Редакција

Апелацискиот суд ја одби жалбата: Орце Камчев останува без пасош

Редакција

Од Коордитавиното тело на „Заедно ЗА Европска Македонија“ не одговараат дали ангажирале Американци за кампањата за референдумот

Редакција