еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

ЈЗУ Клиничка Болница Тетово по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство -1 (ЕЛ-1) за грејната сезона за 2019 година склучи договоро со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.879.296 денари или околу 193.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на бензин вреден 57.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ПИОМ за набавка на масло за горење „тежок“ 39.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на булевар АСНОМ вреден 822.000 евра

Никола Осило

За плати, надоместоци, награди на менаџментот на Оилко, лани исплатени 4,3 милиони денари

Редакција

Нова листа должници на УЈП: Над 4.500 граѓани и фирми должат 163 милиони евра

Никола Осило