еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Здравствен дом на Скопје за набавка на масло за горење вреден 9,2 милиони денари

Јавната здравствена установа Здравствен дом на Скопје по распишаниот тендер за набавка на масло за горење екстра лесно 1 (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко“ петрол увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.204.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција

Само 24 од 2.184 контролирани угостителски објекти не ги почитувале одлуките на Владата

Редакција

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти

Никола Осило