еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ и „Супертрејд“ го добија тендерот на М-НАВ за набавка на горива

М-НАВ АД Скопје по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно гориво за греење и дизел за агрегати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги Пуцко петрол увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница вреден 5.900.000 денари и со друштвото за производство, промет и услуги Супертрејд ДООЕЛ увоз-извоз Скопје вреден 2.950.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Здравствен дом на Скопје за набавка на масло за горење вреден 9,2 милиони денари

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови вработувања во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство

Редакција

Државата ќе ги преземе ингеренциите во градежништвото од Струга и од Охрид

Никола Осило

(Фото) Википедија не преименува во Северна Македонија

Никола Осило