еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пукање во Чаир: Функционерот од ДУИ, Ваљон Беља застрелан во потколеницата

Економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља попладнево e застрелан во скопски Чаир.

Според неофцијални информации, денеска во 17:45 часот е пријавено дека на ул.„Лазо Трповски“ било пукано Беља во пределот на десната потколеница.

Во него пукало лице придружувано од уште четири мажи. Тој е пренесен во ГОБ Св.Наум Охридски.

Фото: Фејсбук/Ваљон Беља

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев поради лошите временски услови не отпатува во Драч кај Еди Рама

Никола Осило

Министерството за здравство без тендер склучи милионски договор со „Феникс фарма“ за набавка на инсулин

Никола Осило

СЕММ: Медиумите и фирмите што „глумат“ медиуми се наполнија со неквалитетен кадар, што не ги почитува новинарските стандарди

Редакција