еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во НЛБ банка на ул.„Ферид Бајрам“ во скопски Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат при разбојништвото имало пукање од огнено оружје.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. 26 години вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЛБ банка за грабежот: Клиентите и вработените се безбедни и во добра состојба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува 40 нови стипендии

Редакција

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЈСП за ангажирање агенција за вработување вреден 122.000 евра

Никола Осило

Каков имот пријавил поранешниот новинар Трпеноски, кој стана член на Антикорупциска

Редакција