еМагазин
Image default
Македонија

Работна група на Владата ќе бара чаре за комплексот Македонско село

Владата на Република Македонија на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за потребата од изнаоѓање решение за стопанисување и управување со комплексот Македонско село во Нерези-Скопје, и донесе одлука за формирање работна група за разгледување на сите аспекти на новонастанатата фактичка состојба, која ќе треба, врз основа на анализата на сите законски решенија, да предложи постапката со која ќе се обезбеди продолжување на стопанисувањето и управувањето со комплексот Македонско село.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се затвора комплексот „Македонско село“

Зошто ќе се затвори „Македонско село“: Економска неисплатливост или македонска работа

Тодоровиќ за „Македонско село“ треба да плати 43.000 евра и да ја подмири киријата за следните шест месеци

Фото: Фејсбук/Македонско село

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски и партиските лидери воопшто не разговарале за одложување на изборите

Редакција

Полицискиот час не го почитувале 83 лица, приведени 56

Редакција

Бубевски: Му честитам на Судот по однос на конфискацијата на имот на Кочан и Авировиќ

Редакција