еМагазин
Image default
Бизнис

„Раде Кончар – Апаратна техника“ оствари вкупна сеопфатна добивка од 56,5 милиони денари

„Раде Кончар – Апаратна техника“ во текот на минатата година оствари вкупна сеопфатна добивка од 56,5 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога компанијата имала вкупна сеопфатна добивка од 89 милиони денари, покажува ревидираниот финансиски извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жито Лукс“ во загуба од 12,3 милиони денари во првите три месеци од годинава

Агенцијата „Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЕСМ за привремени вработувања вреден 57.000 евра

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Здравствен дом на Скопје за набавка на масло за горење вреден 9,2 милиони денари

Никола Осило