еМагазин
Image default
Македонија

Радио Кавадарци нема да пушта песни од Тамара Тодевска

Радио Кавадарци нема да емитува песни на пејачката Тамара Тодевска, откако таа на прием во амбасадата на САД, интонирајќи ја македонската химна го изостави делот со Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански.

„Сите песни што ги испеала Тамара Тодевска ненамерно се избришаа од архивата на Радио Кавадарци. Затоа им се извинуваме на нејзините фанови доколку се уште ги има, што поради оваа ненамерна грешка нема да бидат емитувани на програмата на Радио Кавадарци“, напиша на својот Фејсбук профил, сопственичката на радиото, Трајанка Митрова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Казни до 5.000 евра: Кога и како се изведува македонската државна химна?

Гордана Силјановска Давкова за пропустот на Тамара: Време е да ставиме крај, пред законите нема извини!

Тамара: Од дното на моето срце Ви се извинувам поради пропустот што го направив при пеењето на химната

(Видео) На прием на амбасадата на САД Тамара ги „заборави“ Гоце Делчев, Даме Груев, Јане Сандански и Питу Гули кога ја пееше македонската химна

Фото: Eurovision Song Contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството побара продолжување на притворот за Катица Јанева

Никола Осило

ДИК: Излезноста до 17 часот 38,23 проценти, цензусот е извесен

Никола Осило

Јанкулоска доби одложување на затворската казна заради чување дете

Редакција