еМагазин
Image default
Македонија

Радмила Шекеринска за Парадата на гордоста: „Љубов е љубов“

На денешната прва Парада на гордоста во Скопје учествуваше и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.

„Љубов е љубов“, напиша таа на Фејсбук, каде објави фотографии од Парадата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

Прва Парада на гордоста во Македонија: И социјалните мрежи во боите на виножитото

Фото: Шекеринска/Фејсбук/Цароска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две недели ни трага ни глас од Марија Брзакова од струмичко Босилово

Редакција

Унгарски аналитичар: Груевски беше шверцуван низ цел Балкан од унгарските дипломатски служби

Редакција

Јанкулоска не ја коментираше пресудата, најави жалба

Редакција