еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Рапид билд“ го доби тендерот на МЕР за полнење на гасоводот Клечовце-Неготино вреден 268.000 евра

Акционерското друштво за вршење на енергетски дејности Македонски енергетски ресурси, во државна сопственост по распишаниот тендер за ангажирање на фирма за заполнување со природен гас на магистрален гасовод делница 1 „Клечовце-Неготино“ склучи договор со друштвото за градежништво и услуги „Рапид билд“ ДОО Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 16.502.447 денари или околу 268.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има три стана: Што пријавила во анкетниот лист претседателката на Антикорупциска, Ивановска

Редакција

Кинески работници постојано доаѓаат и заминуваат од државата, Синдикатот за градежништво апелира за превенција од коронавирусот

Редакција

(Галерија) Свети Николе го има најголемото велигденско јајце во земјава: Високо е три метри

Редакција