еМагазин
Image default
Локално

Расчистен патот Маврово – Дебар

Патниот правец Маврово – Дебар е расчистен од лавината и прооден во двата правци, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Претходно, поради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвиваше наизменично по една коловозна лента.

АМСМ претходно соопшти дека лавината се наоѓала кај местото викано „Врбјанска раскрсница“ и оти се појавила околу 13:20 часот.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наставничка физички нападнала колешка во училиште Кавадарци

Никола Осило

Прилепчанец пронајден починат во река

Никола Осило

Горело „БМВ“, огнот зафатил и „Ауди“ и „Шаран“

Никола Осило