еМагазин
Image default
Македонија

Рашковски по новата „бомба„: Јавете се во компанијата Леонардо и прашајте дали сум побарал пари

По објавувањето на новата „бомба“, на својот Фејсбук профил се огласи и генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.

“Многу е едноставен одговорот на сите обвинувања. Јавете се во компанијата Леонардо и прашајте: Дали Генералниот секретар ви побарал материјална или друг вид на корист било кога?“, пишува тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев откако ќе ја слушнал новата „бомба“ за Рашковски ќе одлучел дали ќе бара оставка од него

По новата „бомба“ за Рашковски, М-НАВ најави тужби

„Познат македонски иноватор“: Што пишува во биографијата на генералниот секретар на Владата, Рашковски, кој е топ тема поради набавката на радарскиот систем

Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски кој е во фокусот на јавноста за набавката на радарскиот систем

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СДСМ: „Нож“, „пишти – вришти“,„убивање“, тоа е речникот на Мицкоски

Редакција

Шекеринска и Османи: Граѓаните им дадоа легитимитет на институциите да продолжат понатаму

Редакција

Мицкоски би одбил амнестија за Груевски и Мијалков, во замена за поддршка на референудмот

Редакција