еМагазин
Image default
Македонија

Расим Мрљаку именуван за почесен конзул на Македонија во Косово

За почесен конзул на Македонија во Република Косово со седиште во Грачаница е именуван косовскиот државјанин Расим Мрљаку.

Одлуката е донесена на денешната владина седница на предлог на Министерството за надворешни работи, а во функција на воспоставување на потесна соработка пред се на економски план.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Булеварот затворен: Реконструкцијата на убиството на Никола Саздовски траеше речиси три часа

Редакција

Заев и Ахмети не се договорија за заеднички кандидат, се согласија дека може да го имаат

Редакција

По Ременски и Кирацовски во Обвинителството на распит за „Рекет“

Редакција