еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување во Агенцијата за храна и ветеринарство, плата до 25.123 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Агенција за храна и ветеринарство.

Се бараат кандидати за советници, соработник и виш референт.

Платите во зависност од работното место се движат од 14.981 денар до 25.123 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како Али Ахмети, Талат Џафери, Бујар Османи и Илир Мета ја славеа албанската азбука во Скопје?

Никола Осило

ПОРТРЕТ: Која е Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи

Редакција

Обвинителство побарало од надлежните органи од САД, да го спречат објавувањето на „бомбите“ од „Ел Чека“

Редакција