еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, плата до 24.997 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 3 државни службеници во канцеларијата на претседателот на македонската Влада.

Се бараат кандидати за работните места: самостоен референт за протокол при одржување на протоколарни средби за плата од 15.663 денари, помлад соработник за организација на активности помеѓу домашни компании и институции за плата од 20.961 денари и советник за нормативно правни работи за плата од 24.997 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Најубаво на странциве што идат кај нас да им кажеме сами да си носат знаме“: Твитер реакции за дочекот на францускиот амбасадор Тимоние во Охрид со холандско знаме

Редакција

(Фото) Цела опрема за стан фрлена во Охридско Езеро: И делови од правосмукалка и перална пронајдени на дното

Редакција

Макрадули проблемот е што тебе не те знаат, Борко Ристовски сите го знаат

Редакција