еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Распишани претседателските избори, првиот круг е на 21.април

Претседателот на Собранието Талат Џафери, како што претходно најави, денеска го потпиша решението за распишување на претседателските избори.

Првиот круг на шестите претседателските избори ќе се одржи на 21. април, а вториот круг на 5. мај.

Согласно Изборниот законик, не треба да поминат повеќе од 90 и не помалку од 70 дена од распишување на изборите до денот на нивно одржување.

Мандатот на актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов завршува на 12. мај.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мириса на нов бојкот

Редакција

„Тежок“ тендер на ГА-МА: Кој ќе го осигура системот за пренос на гас?

Никола Осило

(Вознемирувачко видео) Помор на кучиња во Пехчево, комуналните служби со багери ги собираат и фрлаат, закопуваат додека се уште живи!

Редакција