еМагазин
Image default
Бизнис

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за среда на првиот ден од реотворањето

Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45), а ќе ги реализира авиокомпанијата Виз Ер, информираат од ТАВ Македонија, концесионерот на аеродромите.

Оттаму соопштуваат дека  првите слетувања на аеродромот Скопје задутре се во 08:50 часот од Истанбул (Туркиш ерлајнс) и во 9:20 исто така од Истанбул со „Пегасус“.

За останатите летови, концесионерот упатува на информации на веб страницата во делот заминувања: skp.airports.com.mk, како и во делот на Пристигнувања: skp.airports.com.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата на 138. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 18 милиони денари

Никола Осило

НЛБ Банка: Некој испраќа лажни пораки во наше име за да извлече доверливи податоци од клиентите

Никола Осило

„Тиквеш“ со добивка од 24 милиони денари за три месеци

Редакција