еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Распродаден целиот тираж од новата книга на Никола Груевски

Драги мои, првиот тираж на книгата на д-р Никола Груевски, „Искуства за иднината“, во издание на „Ѓурѓа“ е распродаден, соопшти Никола Костески од оваа издавачка куќа на својот Фејсбук профил.

„Со оглед на големиот интерес што тој наслов го предизвика меѓу најшироката читателска публика, издавачот подготви дополнително издание.

Бидејќи „Ѓурѓа“ нема своја книжарница, ќе ги замолиме колегите кои имаат книжарници, да го преземат дополнителниот тираж и книгата да им ја понудат на читателите.

За тоа како и каде ќе може да се набави книгата, ќе ве известиме најдоцна до утре, среда, 15 мај 2019. Ви благодарам на вниманието, разбирањето и трпението!“, напиша Костески.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер „полуде“ по новата книга на Груевски: „Гепекот беше мал ама надежта голема“

Експремиерот не мирува: Саемот за книга „збогатен“ со нова книга од Никола Груевски

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каде ќе им оди душата: Фондацијата „Допир“ преку лажни профили собирала донации, кривична пријава за две лица

Редакција

(Видео) Среќен Бадник и Божик: Преубав спот и песна за вечниот Бог

Редакција

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Редакција