еМагазин
Image default
Локално

Разбојници доживеале „фијаско“ при обид за кражба на казино во Скопје

На 26.08.2019 во 04.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во Скопје две лица се обиделе да извршат разбојништво, но не успеале и избегале, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во големиот пожар кај Саса, и авиони учествуваат во гаснењето

Редакција

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

Редакција

Доколку планирате на Водно качете се пешки, нема автобус и жичара

Редакција