еМагазин
Image default
Локално

Разбојник ограби оболожувалница во Скопје

На 10.09.2019 во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице со закана од вработениот одзело пари, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Им се заканувал на вработени во угостителски објект во Скопје

Никола Осило

Уништени куќи: Попуштиле потпорните ѕидови при ископ за станбена зграда на улица „Алжирска“

Скопјанка повредена од заталкан куршум во својот дом

Никола Осило