еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Разбрале дека Крсто доаѓа и ја заѕидале вратата„: Твитер за посетата на Мукоски и Џафери на Ватикан

Тоа што и поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски се најде во делегацијата предводена од претседателот на Собранието, Талат Џафери, која го посети Ватикан за чествувањето на Св. Кирил и Методиј, и имаше средба со папата Франциск, предизвика лавина од реакции во јавноста и по социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Скулптура на светите браќа Кирил и Методиј од Серафимовски за папата Франциск

(Фото) Џафери со Анѓушев и Мукоски на аудиенција кај папата Франциск во Ватикан

Друштво ќе му прави и Мукоски: Џафери ќе ја предводи државната делегација во Рим во чест на св. Кирил

Фото: Собрание

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен, па пуштен личниот возач на Али Ахмети, возел со регистарски таблички од друго возило

Никола Осило

(Видео) И пратениците порачуваат: Не суди, кој кого љуби

Редакција

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

Никола Осило