еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Регистрирани првите случаи во Прилеп: Сопружници заболеле од корона вирусот

Во Прилеп се регистрирани првите два случаи инфицирани од коронавирусот, потврдија од Центарот за јавно здравје од Прилеп.

Според директорката на центарот, Драгица Николоска, заразените се сопружници на возраст преку 60 години и се префрлени на Инфективната клиника во Скопје.

„Сопружниците не биле надвор од земјава, туку нивниот син кој бил на Копаоник, Србија и се вратил пред 10 дена. Се уште нема резултати за него. Сега го собираме материјалот и се проверуваат контактите кои досега ги имале двајцата сопружници и нивниот син“, изјави Николоска.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дебар и Скопје во 4 фаза: Какви се проценките за ширење на коронавирусот во Македонија

(Видео) Путин облече скафандер и ги посети заразените од корона вирусот во Москва

(Видео) Диџеј од Струга со настапи на тераса „против“ корона вирусот

(Фото) Како изгледа алгоритамот според кој лекарите утврдуваат кој ќе се тестира од корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ФОТО) Иванов: Јас веќе гласав пред 27 години, на 30 септември нема да излезам да гласам

Редакција

Ќе се собере ли Собранието: СДСМ „за“, ВМРО-ДПМНЕ „против“, ДУИ допрва ќе се изјаснува

Редакција

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Редакција