еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги вработува 8 лица, плата до 54.624 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги.

Во огласот се бараат кандидати за работните места ревизор, за советници, раководители и помошник раководител.

Платата во зависност од работното место се движи до 54.624 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка регистрира пораст на цените на становите во Скопје од 4%

Никола Осило

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 7 август во 2021 година

Редакција

„Медена земја“ освои две престижни признанија на светските награди за документарци

Редакција