еМагазин
Image default
Бизнис

Реизбрани членовите на Управниот одбор на „Осигурување Македонија“

„Осигурување Македонија АД Скопје – Виена иншуренс груп“ преку Македонската берза информира дека членовите на Управниот одбор на компанијата се реизбрани.

За Претседател на Управниот одбор е реизбран Бошко Андов. Новиот мандат на Бошко Андов, Ристо Секуловски и Весна Ѓорчева е до 30.06.2023 година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за финансии вработува девет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило

Сојузот на стопански комори бара полесен пристап до финансии за компаниите

Редакција

Виз ер ќе лета од Скопје до Барселона до 26 октомври

Редакција