еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Река и официјално е претседателски кандидат: За помалку од 15 часа собрани 11.000 потписи

Независниот кандидат, проф. д-р Блерим Река, сега и официјално е кандидат за претседателските избори, информираат од седиштето на Река.

„Треба да се напомене дека за помалку од 15 часа, Река го поддржаа илјадници граѓани, кои со преку 11.000 потписи, ја потврдија силната поддршка за неговата кандидатура. Им се заблагодаруваме на структурите на политичките партии, на Алијансата за Албанците и на движењето Беса за придонесот и поддршката дадена во процесот на собирање на потписи“, се додава во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Каков имот пријавил Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Само Силјановска до сега собрала 10 илјади потписи за претседателските избори

Фото: Фејсбук/Река

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За половина година 101 компанија од Македонската берза со вкупна добивка од 141 милиони евра

Никола Осило

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Хан и Дорис Пак те прочитаа дека си лажен патриот, твојата бламажа е од светски рамки

Редакција

Пинг-понг со предметите на СЈО: СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го урнисаа правниот систем

Никола Осило