еМагазин
Image default
Бизнис

„Реплек“ оствари добивка од 85 милиони денари за девет месеци

„Реплек“ АД заклучно со 30.09.2018 година оствари добивка од 85,2 милиони денари, што е речиси еднакво во однос на истиот период во 2017 година кога добивката изнесувала 85,5 милиони денари, покажува консилидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП за државни патишта вработува 16 лица, плата до 33.540 денари

Никола Осило

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Редакција

„Филбис“ го доби тендерот на општина Гостивар за изработка на проект за гасоводна мрежа вреден 57.000 евра

Никола Осило