еМагазин
Image default
Локално

Ресторан изгоре во скопско Дебар Маало, а запалени биле и патнички возила

Ресторан на улицата „Дане Карпчев“ бр. 1 во скопската населба Дебар Маало ноќеска околу три часот изгоре во пожар. Опожарени се 250 метри квадратни површина.

Пожарникарите интервенирале со 18 пожарникари и осум возила, а интервенцијата траела до 04:55 часот.

Во пожарот, според Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, биле запалени и патнички возила.

МИА/Фото: Град Скопје

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сведоштво за пожарот во кој изгоре кафеаната „Мечка“: За година две, можеби ќе излезе на виделина промислата и зад овој пожар

И припадници за АРМ помагале при пожарот во Дебар Маало: Евакуирале семејство со две деца кое барало помош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тетовецот кој ја лиши од живот својата сопруга под истрага за три кривични дела

Редакција

На ГП Богородица и Дојран за излез од државава се чека до 45 минути

Редакција

Каменувани две канцеларии на СДСМ во Прилеп

Никола Осило