еМагазин
Image default
Локално

Рибар „уловил“ граната

На 28.08.2018 година околу 18,30 часот, во коритото на река Вардар, покрај патот Јегуновце – Радуша, во месноста „Синанови ливади“, риболовец пронашол експлозивно средство, информира МВР.

Станува збор за граната за рачен фрлач (РПГ), која била значително корозирана. Извршен е комплетен увид, а гранатата е подигната и предадена на Дирекцијата за заштита и спасување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Седумгодишно девојче се здобило со тешки повреди по пад во чешма во училишниот двор

Редакција

Татко со „мазда“ удрил во неговиот тригодишен син

Никола Осило

Кривична пријава за непочитување на забрана за градба во Гостивар

Никола Осило