еМагазин
Image default
Бизнис

„Римес МС Гроуп“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на месо вреден 217.000 евра

Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за набавка на свежо месо (говедско, јунешко, свинско и јагнешко) склучи договор со трговското друштво за производство, трговија и услуги „Римес МС Гроуп“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 13.404.999 денари или околу 217.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

Никола Осило

(Фото) Партизанска како скопски Лас Вегас, коцкарници на секој чекор

Редакција

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка

Никола Осило