еМагазин
Image default
Локално

Родителите на децата кои фрлија девојче од прозорец на школо во Аеродром, повикани во полиција

Родителите на малолетниците кои го извршиле нападот се повикани во полициска станица и се преземаат соодветните мерки и активности за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Инаку, денеска во 07.50 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Ц.(50) пријавил дека на 28.09.2018 година во периодот од 10.30 до 11.00 часот во основно училиште Ѓорѓија Пулевски во Скопје, за време на малиот одмор, четири малолетници-ученици во училиштето фатиле за нозе и раце нивна 14-годишна соученичка, го отвориле прозорецот од училницата што се наоѓа на приземје и ја фрлиле на земја. Девојчето се здобило со телесни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Државниот просветен инспекторат го истражува случајот со инцидентот во школото во Аеродром

Четворица малолетни ученици фрлиле нивна соученичка низ прозор од школо во Аеродром

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Битолчанец со ловечка пушка застрелал кичевчанец

Никола Осило

Родители од Штип на протест на пешачкиот премин каде беше прегазен средношколец: Преземето нешто, заштитете ги децата

Редакција

Кумановец почина по пад од пет метри

Никола Осило