еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за помошна механизација на повик вреден 694.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на услуга од помошна механизација на повик за ПЕ Термоелектрани, РЕК Битола склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Руд-коп“ увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 42.716.000 денари или околу 694.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен во РЕК Битола вреден 5,5 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Преброени над 80 проценти од гласовите: Пендаровски 42,59 отсто, Силјановска 41,60 и Река 11,57

Редакција

Покренато обвинение за три лица за „Рекет“: Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 и Кичеец 1,5 милиони евра од Камчев

Редакција

Современ дом ја зголеми добивката за 122 отсто

Никола Осило