еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Русинот Шишкарев на прославата за Вардар: „Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава“

Од сцената на синоќешната прослава на големиот успех на Вардар, рускиот ракометар Данил Шишкарев се пожали дека не може да добие пасош.

„Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава. Ова е победа за Вас, за нас, за цела Македонија. Еден живот, еден љубов“, порача тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+фото) Како градоначалникот Петре Шилегов го „виде“ пречекот на ракометарите на Вардар

„На плоштад Македонија умре Северна“: Твитер реакции за дочекот на Вардар во Скопје

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Буквално никој не верува дека Сашо Мијалков ќе лежи и ден од тие три години затвор“: Твитер за пресудата за Мијалков

Редакција

Владата на привремени вработувања ќе потроши 128.000 евра

Никола Осило

Многу прашалници висат во воздух во врска со увидот на УЈП во банкарските сметки

Редакција