еМагазин
Image default
Македонија

Рускоска не знае дали се подготвува барање за Јанева да излезе од притвор поради многу нарушено здравје

Обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“ во кој е осомничена и специјалната обвинителка Катица Јанева, денеска изјави дека не знае дали се подготвува барање за Јанева да излезе од притвор поради многу нарушено здравје.

Рускоска денеска присуствуваше на седницата на Советот на јавни обвинители на која се распрашавше за шефицата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Јанева, кој е осомничена и притворена за случајот „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството знае каде се дел од парите од „Рекет“

Од Обвинителството се уште не знаат како дел од записникот од сведочењето на Камчев заврши во медиумите

Рускоска: Заев го има само еднаш во исказот на Камчев, други политичари не се спомнати

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дураки повеќе не е министер, вели дека неговото работење ќе оставело траен позитивен белег во зачувување на животната средина

Редакција

На 20 ноември продолжува рочиштето за убиството на младиот Никола Саздовски

Редакција

Директорката на Клиниката за кожни болести Нина Цаца Биљановска ќе биде разрешена во прва прилика

Редакција