еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска со песната „Proud” го освои осмото место во финалето, што е наш најдобар пласман досега.

Таа според гласовите на жирито беше втора, но доби само 58 гласови од телевоутингот.

За нејзиниот настап имаше лавина од позитивни реакции по социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

(ВИДЕО) Мадона разочара на Евровизија

„После настапот на Мадона, XXL седат дома и викаат: „Фаул„: Твитер реакции за настапот на поп кралицата на Евровизија

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Фото:  Eurovision Song Contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 35 заболени од корона вирусот: Уште четворица нови пациенти од Скопје

Редакција

Жените во Македонија се уште се срамат да побараат помош за неволно испуштање мокрача и гасови

Никола Осило

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водостопанство“ за набавка на 14 теренски возила и една лимузина

Никола Осило