еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Садула Дураки на „тапет“ на Твитер: „Многу ќе беше појако Вентили да го ставеа за директор на Водовод, ама Владата нема смисла за хумор„

Старо-новиот министер Садула Дураки без конкуренција е топ тема на социјалните мрежи.

Тој сега ќе го води новото министерство за политички систем и однос меѓу заедниците, а неговата биографија, која беше доставена до Собранието предизвика лавина од реакции.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Дураки е искусен политичар и носител на институционалната и политичка меморија на ДУИ

Каков имот пријавил старо-новиот министер Садула Дураки

Во биографијата на старо-новиот министер Садула Дураки заборавиле да стават дека не се „бави“ со граѓаните

Фото: Фејсбук/Дураки

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Редакција

Македонија се придружува кон рестриктивните мерки на ЕУ кон Турција

Редакција

По вчерашната средба со Димитриевски: Филипче, Спасовски, Османи и Адеми најверојатно одат во самоизолација

Редакција