еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Само Амди Бајрам може да има ваков анкетен лист: Каков имот пријавил

Претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција (ДКСК).

За него на веб страната на ДКСК може да се најдат два анкетни листа.

На едниот само пишува нема имот.

Во вториот пак пријавил само возило Пежо 4007, проценето на 1,8 милион денари.

На истата сум пријавил и кредит, кој требало да го исплати во 2013 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Нема смешка за „Амди за претседател“ пошто смешката сме ние“: Твитер за кандидатурата на Бајрам за претседател на државата

И Амди Бајрам влегува во трката за претседател на државата

(ВИДЕО) Амди Бајрам „рекламира“ Кока Кола

Фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Таневски, Македонецот кој дизајнира за Мерцедес: Институциите со „северна“ да не го користат моето име и дело

Редакција

Агенцијата СГС редовен добитник на тендерите за обезбедување на Археолошкиот музеј

Никола Осило

Тајни фондови на Грција: Киро Глигоров единствен кој обелодени обид за поткуп за промена на името

Никола Осило