еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот на владејачката коалција, Стево Пендаровски за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 31.044.498 денари или околу 504.000 евра, покажува финансискиот извештај доставен до Државната изборна комисија.

Според извештајот, за изборната кампања на Пендаровски пари донирало само едно лице – Павле Дукадиновски и тоа сума од 150.000 денари, а десет лица донирале услуги во вредност од 2.000 до 6.000 денари.

Во изборната кампања се пласирани и 10.000.000 денари приходи од членарина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пресудата за Јанкулоска на 8 октомври, поранешната министерка плачеше при завршните зборови

Редакција

Советникот на Заев, Љубе Бошкоски имал над 100 состаноци со потенцијални инвеститори, ама не донел ни 1 инвестиција

Редакција

Катастарот ќе изнајми копир апарати од „Стерна“ за 115.000 евра

Никола Осило