еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Самохрана мајка со додаток на плата од 157 илјади евра„: Твитер реакции за заработувачката на Јанева и одлуката да оди во домашен притвор

Информацијата дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во текот на својот мандат добила додадок за доверливост и други надоместоци, во вкупна вредност од 157 илјади евра ги „запали“ социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Невработена, без имот, со редовна медицинска терапија: Што пишува во одлуката на Апелација за притворот на Јанева

ПРИЗМА: Јанева зела 157 илјади евра за „додаток за доверливост“ и други надоместоци

Истовремено од Апелациониот суд ја обраложија и одлуката зошто Јанева треба да оди во домашен притвор, а дел од причините се и дека е самохрана мајка, без имот и е невработена.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Плати и надоместоци од 826.000 евра за членовите на Управниот одбор на Комерцијална банка

Никола Осило

Голем раст: 63 здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот

Редакција

Заев и Ахмети се договорија за заеднички кандидат за претседател

Редакција