еМагазин
Image default
Бизнис

Саша Лекиќ купи акции од „Макпетрол“

„Макпетрол“ АД Скопје преку Македонска берза информира дека членот на Управниот одбор на компанијата Саша Лекиќ се стекнал со 10 обични акции од издавачот „Макпетрол“ АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НБРМ: Tековниот политички контекст во државата не треба да се поврзува со стабилноста на денарот, ниту на банкарскиот сектор

Редакција

Скопскиот аеродром со раст од 119 отсто во поврзаноста со светот

Редакција

Праските од рускиот ќе се префрлаат на британскиот, косовскиот или албанскиот пазар

Редакција