еМагазин
Image default
Бизнис

Сашо Давитковски ја намали сопственоста во „Скопски пазар“ на 10,64 отсто од вкупниот број акции

„Скопски Пазар“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека во изминатиот период по пат на трговски пренос лицето Сашо Давитковски отуѓи 2 обични акции издадени од компанијата и во моментот е сопственик на 7.546 обични акции што преставува 10,64 отсто во вкупнот број на обични акции издадени од „Скопски Пазар“ АД Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец“ – Кичево за набавка на горива вреден 143.000 евра

Никола Осило

Градски енергетски системи вработува директор и раководители: Плати до 61.000 денари

Никола Осило

Виктори Мизо назначен за претседател на Асоцијација на странски компании со технолошки напредно производство

Редакција