еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими одат во притвор

Судијата Огнен Ставрев го прифати барањето на обвинителката на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Фатиме Фетаи за притвор на осудените за случајот “Титаник 2“, поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, и поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими.

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи и останатите осудени поранешни членови на ДИК, Сашо Срцев, Влатко Сајковски и Анета Стефановска ќе треба да доаѓаат еднаш неделно во судот.

Мијалков моментално е во домашен притвор за друг случај на СЈО, “Империја“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ибраими: Нема да бегам, тука сум роден, тука живеам и тука ќе умрам

Мијалков: Стилот на моето живеење не е бегањето

„Буквално никој не верува дека Сашо Мијалков ќе лежи и ден од тие три години затвор“: Твитер за пресудата за Мијалков

Три години затвор за Мијалков, за Тачи три години и два месеци

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе откријат ли „бомбите“ кои се сторителите на петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Редакција

Венко Глигоров сподели искуство од возењето по новиот автопат во Косово: „Честитки за нив, ние сме тешки бруки“

Редакција

Вклучете се во акцијата за бесплатно сместување и активности за социјално загрозени деца, деца со посебни потреби и деца на самохрани родители