еМагазин
Image default
Бизнис

Сашо Симјановски по предлог на Владата нов член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Сашо Симјановски, по предлог на Владата е избран за нов член на Одборот на директори на Македонски Телеком, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Тој е е избран за неизвршен член и има мандат од четири години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишува во биографијата на новите вицегувернерки на Народната банка?

Никола Осило

Штерјо Наков именуван за претседател на Одборот на директори на „Фершпед“

Никола Осило

Кои директори на јавни и државни претпријатија и институции ќе плаќаат повисок данок за нивните плати

Редакција