еМагазин
Image default
Македонија

СДСМ: На прославата на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваше ниту еден претставник на дипломатскиот кор

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, се вели во соопштението на СДСМ.

„Мицкоски, Груевски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат во изолација која се потврдува на дело. На синоќешниот настан организиран од антизападниот Мицкоски не присуствуваше ниту еден претставник на дипломатскиот кор. Високи претставници од демократскиот свет кои доаѓаат во посета на земјава го заобиколуваат Мицкоски“, се додава во соопштението на СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Кој дојде на прославата на ВМРО-ДПМНЕ во МНТ?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Прв работен ден на министерката Нина Ангеловска: Три „опасни блондинки“ дискутираа за државните финансии

Никола Осило

Стејт департмент: Груевски треба да се соочи со правдата во својата земја

Редакција

Се брза со реализација на Преспанскиот договор: Како гласи новата ознака на споменикот на Александар Македонски?

Никола Осило