еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Се бара хакер да го хакне телефонот на исчезнато момче, мајката моли за помош

На социјалните мрежи од синоќа се споделува пост на Маја Трпковска која моли за помош за да се пронајде нејзиниот син.

Овој пост го споделија и нејзини пријатели, и на еден од нив пишува:

„Бараме хакер кој ќе го пробие пасвордот на Фејсбук! Детево се допишувало со „девојка од Тетово” и од вчера е исцезнат! Недостапен е на телефоните!“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Дечково со радост ги очекува родителите да му пристигнат од странство после долго време, требало да ги пречека, но му се губи секоја трага! Пред да почнете со предпоставки, ниту е коцкар, ниту наркоман, ништо од пороци! Нормален дечко од прекрасни родители! Така и ги запознавме, мајка му е најголем хуманист и донатор во нашата организација! Ве молам да и помогнеме да си го најде детето!  Доколку имаме хакер кој сака да помогне за да се најде било каков траг, нека и ѕвони, луѓево не спијат!

Ова се броевите од дечкото тел: 078 244 808 и тел:070 252 836. Кој може да хакира компјутер или да најде телефон, Ве молам пишете на мајката! Не ѕвонете безпотребно ве молам! Мајката е Маја ‭078 246 917‬, ова е нејзин број!

Бараме бела шкода фабиа со таблици Ск1566ап, на левата страна на вратата има знаме од Европа и Македониа и пишува Демир капија Смоквица!“, стои во апелот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Борбата за живот на четиригодишната Симона продолжува: Отворен број на Т-Мобиле

Редакција

Да помогнеме: Дејан Наумовски (26) има редок вид на тумор, прв дијагностициран кај нас

Редакција

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Редакција