еМагазин
Image default
Локално

Се бара: Кумановец со „Мазда“ удрил во патарина и побегнал

На 03.05.2019 година во 03.05 часот на автопатот Градско-Велес, на наплатната рампа „Стоби“, патничко возило „Мазда“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од за сега непознато лице, удрило во сензорска рампа на втората наплатна кабина, ја оштетило и го напуштило местото на настанот, информира МВР.

Извршен бил увид од екипа од СВР Велес и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инспектор фатен на дело: Земал поткуп од 600 евра

Редакција

Крвава тепачка меѓу навивачи во Скопје, приведени шест лица

Никола Осило

Петгодишно дете тешко повредено по удар од автомобил во Штип

Никола Осило